Absorbent
on toode, millel on vedeliku sidumisvõime ja mida kasutatakse keskkonnasaaste likvideerimiseks. Absorbendi valikul tuleb alati tähelepanu pöörata sellele millisest keskkonnast, millist ainet ja mis koguses soovitakse eemaldada. Ei ole olemas toodet, mis sobiks kõikides olukordades kasutamiseks. Absorbente ei kasutata ainult tekkinud reostuse kogumiseks, vaid ka nende ennetamiseks ning igapäevaselt tööprotsessides.
Kuna Ergoron OÜ poolt pakutav tootevalik on väga lai, soovitame absorbendi valimisel konsulteerida meie spetsialistidega, kes aitavad valida täpselt olukorrale sobiva toote. See kõik minimaliseerib nii keskkonnale, inimeste tervisele kui ettevõttele tekkida võivat kahju.
Absorbente on kolmel kujul – graanulid, matid ja poomid.
Graanuli kujul absorbent on olnud pikka aega levinuim reostuse kogumise materjal. Ka tänapäeval meil üsna laialdaselt reostuse kogumiseks kasutatava saepuru, turba ja liiva on aga välja vahetanud uued tõhusamad absorbentgraanulid. Graanulid on kiirelt toimivad, neid on eriti mugav kasutada krobelisel ja ebatasasel pinnal, näiteks asfaltkattega teel, ranna piirjoonel vms kohas. Graanulite miinuseks on väike imavus võrreldes enda massiga, raskemakaalulised, nende laotamine ja kogumine on töömahukam. Meie tootevalikust leiab orgaanilisi ja anorgaanilisi absorbentgraanuleid.
Polüpropüleenist imamismatid on muutunud kõige laialdasemalt kasutatavateks absorbentideks. Polüpropüleen on adsorbeeriv - imatav vedelik ei lähe kiu sisse, vaid selle ümber. Kuna matte kasutatakse enim rasketes tingimustes, siis kaetakse mati pind kulumiskindla kihiga ühelt (kasutatakse märgistust SM) või mõlemalt poolt (SMS). Polüpropüleenist matid on põletatavad*.
Taaskasutatud puuvilla- ning polüamiidi ja polüesterkiududest matid on levinud nn töökohamattidena. Mõned matid on varustatud kileja ja liimise aluspinnaga sobides hästi mustust koguvateks libisemiskindlateks mattideks näiteks tootmisruumi ja kontori vahele.
Uuendusena on Soomes väljatöötatud modifitseeritud kivivilla baasil toodetud matid. Need imavad kuni 20 kordselt võrreldes enda massiga ning on korduvkasutatavad ühe juhtumi jooksul.
Matid jagatakse vastavalt kogutavale vedelikule kolmeks: 
  • Oil Only ehk ainult õli ja teisi naftasaadusi imavad matid, ei ima vett.
  • Universaal matid sobivad erinevate vedelike, välja arvatud agressiivsete ainete, imamiseks; imavad ka vett 
  • KEM seeria matid on loodud spetsiaalselt keemiliste ainete, ka argressiivsete ainete imamiseks; imavad ka vett. 

Meie tootevalikust leiab matte ka rullides. Perforeeritud jooned võimaldavad mugavalt rebida soovitud pikkusega mati.
Poomid on ideaalsed ohtlike objektide piiramiseks ning reostuse piiramiseks ja kogumiseks nii vees kui maapinnal. Oma ülesandest lähtuvalt peavad poomid olema hea absorbeerimisvõimega ning vastupidavad. Suurematel, veepinnal kasutatavatel poomidel on mugavad kiirkinnitused; poomide otsad kattuvad osaliselt vältimaks reostuse läbipääsu ühenduskohtades. Väiksemaid poome kasutatakse peamiselt väiksemate lekete lokaliseerimiseks kõval pinnal.